beauty-edit

Editörlerle tanışın

Güzellik editörü olmanın bizlere ne kattığını düşündüğümüzde aklımıza ilk gelen cevaplardan birinin dostluk olduğunu söylesek bize inanır mısınız? Her birimizin Türkiye’nin en iyi kadın dergilerinde 10. yılını kutladığı bu meslek sayesinde tanışan üç editör olarak her hafta katıldığımız tanıtımlar, birlikte gittiğimiz basın gezileri hatta belli dönemlerde çalıştığımız aynı dergiler belki de okul günlerimizi hatırlatan bir dostluğun ortaya çıkmasını sağladı. Ve bu dostluk yıllar sonra gelişen teknolojiyle birlikte yepyeni bir ortaklığı beraberinde getirdi. BEAUTY-edit ile amacımız dergiciliğin profesyonelliğini ve şıklığını teknolojinin hızıyla bir araya getirerek güzellik dünyasını yepyeni bir bakışla sizlere yansıtmak.

beauty-edit_hakkimizda

GÜL ÇİTAL
Güzellik Editörü

Süper, InStyle ve Vogue dergilerinde öğrendiği editörlük işini internete taşıyor. Risk almadan hayatını sürdürme rahatlığından vazgeçip, dijital dünyanın getirdiği hızlı ve karmaşık hayata balıklama atlayarak hem kendini hem de etrafındakileri şaşırttı.

Abartısız güzelliğin ve çevreye duyarlı markaların savunucusu. Maskaranın ve lazer epilasyonun mucizevi keşifler olduğuna inanıyor. Koruyucu krem sürmeden güneş altında yatanları bu hatadan döndürmek için her yolu deniyor. Büyüyünce utanmadan kırmızı ruj sürebilmek istiyor.

Yeni çıkan ürünlerin vaatlerine şüpheyle yaklaşıyor, didik didik inceliyor ve gerçekten sonuç alırsa inanıyor. Kozmetik sektörü göz altı çukurlarını doldurmanın iğnesiz bir yolunu bulduğunda huzura erecek.

EDA ŞENTÜRK
Güzellik Editörü

Elele Dergisindeki 10. yılını kutladıktan sonra dergicilik kariyerine dostça bir veda busesi kondurdu. Dergicilik çocukluk hayaliydi. Hayalini gerçekleştirdi ama en çok ‘güzellik’ alanını sevdi. Şimdi güzellik dünyasını başka bir çerçeveden, hem de en yakın arkadaşlarıyla paylaşıyor olmaktan çok mutlu.

Chanel Chance’ten vazgeçemiyor, dudak balsamı olmadan sokağa çıkmıyor, sabah uyandığında ilk işi eyeliner sürmek oluyor. Zengin bir oje koleksiyonu var, sarı saçları için çok mesai harcamaktan biraz yorgun ama istikrarlı. Hepsini kullanmasa bile her an her şey lazım olabilir düşüncesiyle makyaj çantası tıka basa dolu. Güzellik dünyasıyla ilgili her yeni haber onun iştahını kabartmaya devam ediyor.

Şimdi bu haberleri BEAUTY-edit’ten bildireceği için havalara uçuyor!

DEBORA ZAKUTO
Güzellik Editörü

Milliyet, Süper, Seventeen, Marie Claire ve InStyle’dan sonra dergicilik kariyerine L’Officiel Türkiye’de devam ediyor. Onun için tam bir teknoloji bağımlısı diyebiliriz. BEAUTY-edit sayesinde ise en büyük iki tutkusu teknolojiyle kozmetiği bir araya getirme şansına sahip olduğu için çok mutlu. Üstelik en yakın arkadaşlarıyla…

Dönemsel olarak yeniliklere göre kullandığı parfümü değiştirmekten hoşlanıyor. Cilt bakımında biraz tedbirli davranıyor. Ayrıca her çıkan yeni ürünle çok heyecanlansa da makyaj çantası değişmeyen temel birkaç üründen oluşuyor.

En büyük zaafı ise ne zaman bir makyaj artistiyle bir araya gelse, ona yüzüncü kez bile olsa kontur işleminin nasıl gerçekleşeceğini ya da nasıl eyeliner sürüleceğini sormak. Üstelik hala da başarabildiğine inanmıyor.

Fotoğraf: Fırat Meriç, Makyaj: Melis İlkkılıç


Top